Main Menu

Odborný garant školy pro gastronomii

Když se spojí kuchař roku, restauratér roku a škola roku

Odborný garant školy pro hotelnictví

V roce 2015 obdržel cenu Hoteliér roku, je členem školské rady naší školy

Kulinářské umění

Konec teorii a zastaralým učebnicím - my se učíme prakticky kulinářským technikám v našem moderním gastrostudiu

Žákovská cestovní kancelář

Založili jsme a provozujeme vlastní žákovskou firmu, která působí v cestovním ruchu

Gastronomický tým školy

Nás vaření opravdu baví

Studuj přes internet

Doplňte si vzdělání, i když nestíháte chodit do školy

Budoucí kuchaři a Makro

Učíme se u profesionálů připravovat mořské plody

Odborný garant školy pro gastronomii Odborný garant školy pro gastronomii
Odborný garant školy pro hotelnictví Odborný garant školy pro hotelnictví
Kulinářské umění Kulinářské umění
Žákovská cestovní kancelář Žákovská cestovní kancelář
Gastronomický tým školy Gastronomický tým školy
Studuj přes internet Studuj přes internet
Budoucí kuchaři a Makro Budoucí kuchaři a Makro

Proč studovat u nás

 • Moderní způsob výuky
  Profesionální kuchaři vyučují gastronomii v našem moderně vybaveném gastrostudiu podle metodiky Kulinářské umění, která vychází ze světových gastronomických škol.   arrowarrow

 • Projekty a cizí jazyky
  Výuka je nadstandardně realizována množstvím odborných a všeobecně vzdělávacích projektů. Velký důraz klademe na výuku cizích jazyků rodilými mluvčími.

 • Informační technologie
  Výuka na skutečných informačních systémech používaných v hotelích, restauracích a cestovních kancelářích doma i ve světě.   arrowarrow

 • Prestižní praxe
  Nabízíme pracoviště na Letišti Václava Havla, v hotelu Marriott a dalších zajímavých místech v Praze.   arrowarrow

 • Zahraniční stáže  
  Pravidelná účast žáků na zahraničních stážích ve Španělsku, Norsku, Německu, na Slovensku a v dalších zemích.   arrowarrow

Dny otevřených dveří

V letošním školním roce pro vás pořádáme Dny otevřených dveří v těchto termínech: 

 • 10. listopadu 2020 od 10:00 do 18:00 hod.
 • 23. ledna 2021 od 9:00 do 14:00 hod.

   

Dle nařízení MZ ČR

od pátku 18. 9. 2020

- povinnost nosit roušky 

ve všech prostorách škol včetně TŘÍD!

 

 

  studujpresinternet logo


Nabízíme možnost dálkového studia v maturitních oborech Hotelnictví, Cestovní ruch, v učebních oborech Kuchař, Číšník, Cukrář a nástavbovém oboru Podnikání.
   
 
   

SLEDUJTE NÁS ONLINE

logo facebooklogo googlepluslogo youtube 

 

Domov mládeže je součástí Střední školy hotelnictví a gastronomie, který řídí ředitel školy. Zabezpečuje žákům a studentům ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy, zajišťuje stravování, které je možno dohodnout s firmou  Ecolandia. Celodenní stravování žáků je zajištěno v prostorné jídelně, která je součástí areálu školy. Na oběd je nabízen výběr ze tří jídel, z toho jedno bezmasé. Jídelníček je vždy sestavován na čtrnáct dní dopředu.

Domov mládeže nabízí pomoc při rozvíjení zájmové činnosti a vytváří podmínky pro přípravu na vyučování. Žáci ubytovaní v Domově mládeže jsou z větší části žáky naší školy, v případě volných míst na ubytování jsou neobsazená místa nabídnuta žákům a studentům středních a vyšších odborných škol. 

domov mladeze pokojDomov mládeže je součástí areálu školy, je umístěn ve druhém patře budovy zvané Nový Wagner. Nabízíme ubytování studentům středních a vyšších odborných škol. Kapacita domova je 34 studentů, což umožňuje individuální přístup a rodinné prostředí. Vnitřní řád domova mládeže se řídí zákonem 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném vzdělání a jiném vzdělání (školský zákon) a prováděcí vyhláškou č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních.  

Domov mládeže plní úlohu školské služby, která doplňuje a podporuje vzdělávání, současně zabezpečuje výchovu, ubytování. Hlavním úkolem všech pedagogických pracovníků je zajistit ubytovaným co nejlepší podmínky ke studiu a zároveň vytvořit pro studenty takové prostředí, které by v tom nejlepším smyslu odpovídalo prostředí domácímu.

domov mladeze kuchynkaUbytování je na dvojlůžkových pokojích, které jsou vybaveny zakázkovým nábytkem s připojením na wi-fi síť. Sociální zařízení je společné na chodbě. Ubytovaní mohou využívat v rámci domova mládeže  místo s TV, kuchyňku, společenskou místnost (jídelna).

Své zájmy mohou dále žáci rozvíjet ve sportovním kroužku nebo kroužku odborných dovedností, které jsou vedeny našimi pedagogickými pracovníky. Pro žáky jsou během školního roku organizovány různé kulturní a sportovní aktivity.
Ceník ubytování naleznete zde

Výchovné poradenství na DM

Přihláška do domova mládeže


 

Pokud jste se rozhodli pro náš domov mládeže:

Originál přihlášku si můžete stáhnout na stránkách školy, v cekci dokumenty, přihláška na DM – po vyplnění a podepsání zašlete nebo osobně doručte na adresu Domova mládeže:

Střední škola hotelnictví a gastronomie  SČMSD Praha, s.r.o.,
Slavětínská 82, 190 14 

 

Ještě jste se nerozhodli?

Domluvte si osobní návštěvu domova mládeže:
Roman Kosík – vedoucí vychovatel  281 012 116, mobil: 732 799 561
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.