Main Menu

Dne 23.3. 2022 se konal již 12. ročník mezinárodní soutěže Mladý průvodce pro studenty v oblasti cestovního ruchu. Žáci ze 14 středních škol z Česka a Slovenska letos soutěžili se svými prezentacemi na téma „Místa, která nechcete minout“. Jejich úkolem bylo vytvořit nabídku pětidenního poznávacího zájezdu pro zahraniční klienty. Program zájezdu měl představit zajímavé lokality země, odkud dvojčlenné týmy pochází. Hodnotila se nápaditost a originalita při sestavování trasy, atraktivita programu zájezdu, skladba a struktura nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli taktéž obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

V termínu od 27. 3. 2022 do 4. 4. 2022 se 10 nejlepších studentů naší školy zúčastnilo odborné stáže v partnerské škole v Itálii.

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se studenti a studentky SŠ hotelnictví a gastronomie v Klánovicích už podruhé zúčastnili akce Srdíčkové dny. Tentokrát vyrazily 3. ročníky a jejich nadšením a snahou se podařilo vybrat 3 005,- Kč za školu. Peníze jsou určené vážně nemocným dětem v nemocnicích.

Dne 21. 3. 2022 se zúčastnili žáci třídy GSHT2A akce v rámci projektu DRAWS, který je spolufinancovaný z programu Evropské unie ERASMUS+ SPORT a má za cíl zvýšit povědomí o dopadech dopingu u rekreačních a nevýkonnostních mladých sportovců. Pro žáky byla připravena krátká přednáška, následovaná řízenou diskuzí. Na závěr žáci vytvářeli paměťové mapy k tématu doping ve sportu.

V pondělí 21. 2. 2022 se na naší škole konala soutěž ve španělštině, které se mohli zúčastnit studenti ze všech ročníků. Studenty nejprve čekal písemný test a poté byli pozváni na malé pohoštění, kde mohli ochutnat španělské speciality - od typických uzenin choriza a fuetu až po chobotnici, slávky nebo také tradiční polévku gazpacho či tortillu de patatas.