Main Menu

4. listopadu odjeli na třítýdenní stáž do Německa Míša, Martina, Michal a Vašek. První den se seznámili s pracovištěm z pohledu hosta, partnerskou  školou a centrem Mnichova. Budeme sledovat, jak děvčata v dirndlu obsluhují štamgasty a hoši připravují v kuchyni bavorské speciality.

Dne 23. 10. 2018 navštívili studenti z oboru CR přednášku v kině Světozor o Západní Africe od fotografa a cestovatele Tomáše Kubeše. Během dvou hodin jsme se seznámili rovnou s několika zeměmi, jako jsou třeba Senegal, Guinea, Mali, Togo, Benin atd.

V neděli 21. 10. se šest žákyň naší školy stalo součástí armády dobrovolníků pro 4. ročník Klánovického půlmaratonu. Měly jsme na starosti občerstvení pro závodníky. Nejprve jsme připravily stánky, nakrájely ovoce a naskládaly vše na tácy. V cíli jsme pak běžcům nalévaly teplý čaj a iontový nápoj, rozdávaly vodu, nabízely pomeranče, banány, koláčky, sušené ovoce a tyčinky.

 

Víte, že skateboarding bude novou disciplínou na Olympijských hrách v Tokiu 2020? Honza Navrátil, žák 3. ročníku oboru Cestovní ruch, je od minulého roku zařazený do olympijského výběru České republiky právě v tomto sportu.

Na konci září pořádala naše studentská firma exkurzi do Lidic. Akce byla určena pro obor cestovní ruch, ale zájem měly i studentky z HT1 a GS1. Nakonec se nás na Veleslavíně u autobusu sešlo 14. V 10 hodin jsme měli v lidickém památníku objednanou prohlídku muzea a také jsme zhlédli film o vyhlazení této středočeské vesnice.