Main Menu

Poslední týden ve školním roce proběhl tzv. Týden cestovního ruchu.  První den jsme byli na velice zajímavé přednášce v Czech Tourismu. Druhý den jsme byli v Průhonickém parku na exkurzi, kde nás prováděla naše spolužačka Sophia Karešová.

 

Měli jsme sraz na Černém Mostě a poté jsme jeli na Opatov a z něj přímým autobusem do Průhonic. Průhonický park byl velmi krásný. Vstupné bylo pro každého 50 Kč a pro žáky s Isic kartou 30 Kč. V parku se nachází velmi půvabný zámek, vybrali jsme si trasu dlouhou 2,5 km. Cestou jsme se zapovídali a ztratili, nakonec jsme našli okouzlující botanickou zahradu a vrátili se zpátky na správnou cestu, kde jsme po cestě viděli požár a spolužák Josef Launa  se ho snažil uhasit. Naštěstí to byl jen malý ohýnek.

 

Po procházce rozkvetlým parkem jsme šli na společný oběd v Grossetu. Třetí den byl naplánovaný Ladův kraj, ale z důvodu poruchy na trati nám nejel vlak a tím pádem jsme nemohli dorazit na místo určení. Místo toho jsme si vymysleli cestu Prahou a na Petřín. Šli jsme z Hlavního nádraží až na Petřín, kde se k nám připojila naše spolužačka. Jeli jsme lanovkou a vystoupili na zastávce ,,Petřínská rozhledna‘‘. Nakonec jsme došli až na Pražský hrad, kde jsme se fotili v kabinkách ,,strážných‘‘.

 

Poslední den byl velmi působivý - exkurze na letiště Václava Havla. Sraz byl ve 12 hodin na Terminálu 3, kde jsme nejdříve absolvovali přednášku a poté jsme prošli letištní kontrolou. Všichni nastoupili do autobusu, ze kterého jsme pozorovali přílety a odlety. Nejvíce nás zaujalo letadlo společnosti Emirates, které bylo mohutné (Boeing 777- 300 ER).

 

Tento týden byl velmi zajímavý a zábavný a přinesl nám spoustu nových znalostí a zkušeností.

Žáci CR2A