Main Menu

Na konci školního roku letos dostanu nejenom vysvědčení, ale také Europass mobilita. A tak se mi vracejí vzpomínky na letošní jaro a město Málaga na jihu Španělska. Spolu s dalšími pěti spolužáky jsme tu absolvovali odbornou praxi v rámci projektu Leonardo da Vinci.

 

Všichni jsme pracovali v centru města. Deniz a Eliška v restauraci, Dominika, Luisa, Viktor a já v baru Picasso. Byl to klasický španělský bar, který vydělával hlavně z venkovní zahrádky a opravdu se mi líbil.

 

Menu  bylo velmi pestré, od italské po španělskou kuchyni.Hosty byli převážně turisté, kteří se stavili na jídlo nebo na nějaký drink. Našli se i místní  jedinci, kteří se v baru scházeli a popíjeli každý večer.

 

K oblíbeným pokrmům určitě patřil tapas. Moc se mi líbilo, že člověk, který si tapas objednal, nikdy nevěděl, co vlastně dostane na talíř. Bylo jen na kuchaři, co na talířky dá. Mezi oblíbené drinky patřila hlavně Sangria a Mochito.

 

Pracoval jsem jako pomocná síla při přípravě drinků a obsluhoval na zahrádce i za barem. Bavilo mě úplně všechno a jsem velice rád, že mě kolektiv pustil k zajímavým a novým věcem. Domlouval jsem se převážně v angličtině a také jsem si zlepšil španělštinu. Díky školní přípravě jsem věděl, do čeho jdu, a co mě ve Španělsku čeká.

 

Volný čas jsem strávil převážně v našem apartmánu s velkou terasou, poblíž pláže a ve městě. Nejkrásnější  exkurze byla rozhodně do městečka Mijas, kde jsme se o “bílém městě”, jak mu říkají, dozvěděli spoustu zajímavého.  Opravdu super bylo také společné vaření paelly. A na dálku znovu moc děkuji Zuzce a Franciscovi, kteří nás ji učili, za spoustu užitečných rad , díky kterým už zvládnu paellu připravit i doma.

 

Přínosů stáže je mnoho. Díky této zkušenosti vím, že po maturitě musím odletět někam,  kde bude podobný nebo stejný styl života. A Europass mobilita mi může pomoci jako doklad o tom, že už mám za sebou nejen domácí praxi, ale i evropské zkušenosti.

Šimon Juraczko