Main Menu

Žákovská firma ve spolupráci s CK JH Travel pořádala v říjnu svou první akci – Zájezd do Milána a na celosvětovou výstavu Expo 2015. Náš zájezd začal v úterý na Zličíně. Zájezd s námi absolvovali i studenti ze Staňkova, Plzně a Tábora. Cesta do Itálie utíkala celkem rychle, protože jsme jeli přes celou noc.

 

Ráno v 9 hodin jsme přijeli na místo určení, což byla výstava Expo 2015. Zde jsme strávili osm hodin, takže jsme měli dostatek času projít všechny zajímavé pavilony, nafotit krásné stavby a užít si atmosféru velké unikátní výstavní akce. Samozřejmě jsme všichni zavítali do českého pavilonu, kde nám odtajnili krásy našeho lesa. Viděli jsme tolik propagovaný „bazén s ledňáčkem“, mohli ochutnat české pivo i trdelník. Navštívili jsme i další pavilony - slovenský, španělský, brazilský, turecký, čínský, francouzský i ruský….. Měli jsme možnost ochutnat i světovou kuchyni. Po prohlídce výstavy jsme odjeli do našeho hotelu v Piacenze. Večer zájemci navštívili i centrum tohoto historického města.

 

Druhý den hned po snídani jsme se vydali do centra Milána. Zde jsme si měli možnost prohlédnout především hrad - Castello Sforzesco, divadlo La Scala a katedrálu Narození Panny Marie. Navštívili jsme samozřejmě i slavný stadion San Siro. Zbyl čas i na drobné nákupy dárků a suvenýrů. Také jsme ochutnali výtečnou italskou kuchyni. Na zpáteční cestě domů jsme se stavili u krásného jezera Lago di Garda a obdivovali starobylé město  Malcesine se Scaligerským hradem.

 

Z Milána jsme si přivezli plno krásných zážitků, ale i zkušeností s činností cestovní kanceláře a práce průvodce.

 

Za žákovskou firmu
Aneta Kusá a Karolína Šuláková