Main Menu

Dne 8. 1. 2016 se na naší škole konalo školní kolo soutěže Mladý průvodce. V letošním roce téma znělo "Místa, která nám svět závidí". Soutěže se zúčastnilo 10 týmů ze tříd CR3A a CR4A. V komisi zasedly vedle 4 žáků z prvního a druhého ročníku oboru CR i zástupkyně ředitele školy Mgr. Závišková a Mgr. Burešová.  Komise měla velice těžký úkol vybrat nejlepší prezentaci, protože většina žáků odvedla opravdu kvalitní práci a prezentace byly pěkné a zajímavé.


Celou soutěž vyhrála se svou "uměleckou Prahou" připravenou pro kamarádky z Ukrajiny Lea ze 4. ročníku. Na druhém místě byly její spolužačky Šárka a Barbora. Vytvořily hvězdicový zájezd po památkách UNESCO Čech a Moravy. Tato prezentace také vyhrála soutěž hlasování diváků. Na třetím místě se umístila Karolína, Josef a Kristián z CR3. Připravili si zájezd s CK Aripsa /naše žákovská firma/ pro žáky SŠ z Ostravy. Pozvali je do Prahy a Kutné Hory. Právě tato skupina z CR3 bude naši školu reprezentovat se svou prezentací na mezinárodní soutěži Mladý průvodce v Ostravě.


Všichni jim budeme držet palce!

Aneta Kusá a Sofie Karešová s přispěním E. Novákové