Main Menu

Dne 15. 2. 2016 na naší škole proběhl kurs Carvingu, neboli vyřezávání ovoce či zeleniny. Ráno nám byl představen pan Luděk Procházka, který nás vtáhl do tajů a zákoutí carvingu. Řekl nám, jakou techniku řezání nejlépe využívat či s čím vlastně řez provádět. Dále následovala zajímavá prezentace potřebného,,nádobíčka“, bez kterého se při vyřezávání neobejdeme.

Poté následovalo samotné vyřezávání. Začátky byly velmi krušné, ale zábavné. Pan Procházka nám vyprávěl své příhody z kurzů, které vede pěknou řádku let. Nakonec jsme zvládli veškeré jednoduché i složité carvingové dovednosti, od vyřezání květin z kedluben, přes skládání okurkových ozdob až po vyřezávání motýla z bílé ředkve. Po absolvování kurzu nás čekal Certifikát o vykonání tohoto kursu, který se samozřejmě neztratí a bude se do života hodit, jako každý jiný kurz.

Mile mě překvapilo, jaká šikovná a zručná skupina se sešla. Nikdo z nás se ani jednou neřízl, to chce podle mě velký potlesk.
A jedna malá rada na závěr: Zeleninu a ovoce nemusíš jen jíst, ale zkus jej také obdivovat


Jan Drozd, HT4A