Main Menu

Na pátek 19. 2. 2016 připravila CK Aripsa pro žáky školy návštěvu celosvětové výstavy Titanic v PVA Letňany. Ráno v 9:30 jsme si dali sraz u konečné stanice metra C a poté jsme šli na výstavu, která nám začínala v 10:00. Když jsme dorazili, rozdali nám karty s příběhy cestujících a audio-průvodce. Na výstavě jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí ze začátku 20. století.  Například kdy se začaly sériově vyrábět modely aut Ford T, kdy byla vymyšlena teorie radioaktivity nebo známější teorie relativity.  


Ale hlavně jsme se dozvěděli o celém průběhu „života“ tohoto zaoceánského parníku třídy Olympic s názvem RMS Titanic. Od rýsovacího prkna až po její pád do hlubin Atlantského oceánu. Výstavba započala 31. března 1909 a spuštěn na vodu byl 31. května 1911. Poté byl 10. dubna uveden do služby a 14. dubna v 23:40 se po srážce s ledovcem, při své první plavbě, začal potápět. Na výstavě jsme si mohli prohlédnout i vyfotografovat přes 150 předmětů vylovených z proslulého parníku.

Celá výstava byla pojata do vzhledu kajut a chodeb Titanicu. Na konci výstavy jsme měli možnost dohledat podle karty cestujícího (rozdali nám je na začátku), jestli naše postava přežila (má postava mimochodem přežila).  Mnozí z nás si samozřejmě udělali fotku z kulisy přídě z filmu Titanic (1997), kde měl Leonardo DiCaprio a Kate Winslet svou romantickou scénu.  Já osobně jsem si celou výstavu náramně užil a určitě zajdu ještě jednou.

Za CK Aripsa Kristián Hübsch s přispěním E. Novákové