Main Menu

V pondělí 5. 9. 2016 jsme s třídou CR4A navštívili výstavu RETRO v Národním muzeu. Výstavou nás provedla velice milá průvodkyně – lektorka NM. Viděli jsme módu a módní doplňky z období od konce 19. století až po 80. léta 20. století. Během zajímavého výkladu jsme vyplňovali pracovní listy a odpovídali na „záludné“ otázky týkající se nám již dost vzdáleného historického období.

Na výstavě nechyběly ani interaktivní prvky. V retro herně bylo možné si udělat snímek zasazený do českého filmu Kristián, projet se na kole v rámci videoprojekce, zahrát si historický fotbálek, postavit si něco ze stavebnice Merkur, dobově se obléknout nebo si nakreslit postavu z časopisu Čtyřlístek. Všichni jsme se dobře bavili a všechno si chtěli hned vyzkoušet. Výstavu RETRO shledávám jako velice zajímavou možnost k nahlédnutí do dob minulých, zvláště pro mladší generace. Byla přínosem i pro výuku v hodinách ZSV nebo Dějin kultury.

Andrea Jelínková CR4A s přispěním E. Novákové