Main Menu

Tak, jako každý rok, se konal zájezd do německých Drážďan, který organizovala naše žákovská firma Allistra. V úterý 13. 12. 2016 se účastníci zájezdu sešli v brzkých ranních hodinách před školou, kde čekali na příjezd autobusu. Autobus přijel v 7:00, ale bohužel trochu menší, než bylo objednáno. Díky této komplikaci se musel trochu upravit zasedací pořádek a někteří účastníci jeli mikrobusem. První zastávka byla v Petrovicích před hranicemi. Po překročení hranic účastníci zájezdu poslouchali výklad o historii Německa, Saska a nejvýznamnějších památkách Drážďan, které jsme cestou míjeli. Další zastávka už byla v samotných Drážďanech. Cesta trvala pouhé 3h.

Prohlídka města začala na  Brühllových terasách, pokračovala kolem Augustova mostu až ke známé galerii Zwinger. Zakončena byla na náměstí Neumarkt, kde začínají adventní trhy. Zájemci poté navštívili galerii Zwinger. Zde mohli vidět obrazy holandských, francouzských, španělských a německých starých mistrů.

Po plánované prohlídce města začala nákupní horečka. Účastníci měli rozchod po centru města. Mohli navštívit jak nákupní galerie, tak i tradiční adventní trhy, kde mohli nakoupit suvenýry a ochutnat různé tradiční lahůdky.

Všichni účastníci byli se zájezdem spokojeni a tak se domů odjíždělo s dobrou náladou.

Za CK Allistra Klára Kárníková a Čeněk Rada.