Main Menu

Dne 11. 4. 2017 jsme navštívili divadelní představení Don Quijote de la Ancha. Sešli jsme se v hojném počtu před Salesiánským divadlem v pražských Kobylisích. S nadšením jsme se vrhli do sálu jako kobylky, těšící se na malé nymfy a mšice. Byli jsme hladoví po kulturním zážitku a věřili jsme, že představení Don Quijote de la Ancha upokojí naše touhy.

Aktéři hry nás napínali a začátek stále odkládali. My jsme však trpělivě seděli v hledišti a věřili, že naše očekávání nebudou marná.  S 11 minutovým zpožděním na jeviště přiklusal na chůdách starý neoholený pán - pan profesor a asi 120 kilová dáma - Ancha. Snažili se naši pozornost upoutat podivnou směsicí humoru a vulgárních výrazů. Také se pokoušeli zapojit část diváků v předních řadách do vlastního děje.

Stále jsme čekali, co se bude na jevišti dít, ale nedělo se prakticky nic. Jenom se stále v našich srdcích stupňoval pocit zklamání, asi jako když mladý muž čeká na dívku svých snů, která nepřichází. Možná jsme jenom nepochopili autorský záměr, možná nám unikla pointa celého představení. V každém případě jsme z divadla odcházeli rozčarováni.

Už teď se ale těšíme na další divadelní představení, jenom doufáme, že bude o něco povedenější, než Don Quijote de la Ancha.

Hulánová Klára HT3A