Main Menu

Jako už tradičně každý rok na konci června pořádá cestovní kancelář  třídy CR3 akci nazvanou "Týden cestovního ruchu". Letos jsme si připravili pro své spolužáky tyto akce:  Orientační hru - Od Prašné brány po sv.  Mikuláše aneb Poznejte Královskou cestu, exkurzi do města chmele Žatce,  návštěvu Kontaktní ZOO Zvole a prohlídku památného místa Vyšehrad.  


V pondělí, kdy jsme se vydali jako tisíce dalších turistů po nejznámějších místech Prahy, jsme se zase přesvědčili, že i když si myslíme, že Prahu jako "správní Pražáci" známe, není tomu tak a je třeba si dost věcí i k maturitě zopakovat.  Ještě že jsme mohli pracovat ve skupině a s pomocí mobilu, jinak bychom možná ani na určená stanoviště hry nedorazili. V úterý v Žatci jsme byli skutečnými turisty, kteří se nechali poučit profesionálními průvodkyněmi v Chmelařském muzeu i Chrámu Chmele a Piva. Všichni jsme  byli nadšení z návštěvy Chmelového majáku a všem se také samozřejmě líbila i "povinná" ochutnávka unikátního žateckého piva. Středa patřila zvířátkům v ZOO Zvole. Je to malá soukromá zoologická, spíše záchranná stanice, kterou provozuje  několik nadšenců. Pohladit si pumu, zmiji gabunskou či kobru se jen tak někomu nepoštěstí.

Moc se nám líbil vztah majitelů k jejich svěřencům. Také nám o nich moc hezky povídali. Čtvrteční návštěva Vyšehradu se díky nepříznivému počasí nevydařila, ale alespoň jsme si prohlédli interiéry Kongresového centra, dříve Paláce kultury. Slíbili jsme si, že se na podzim při lepším počasí na Vyšehrad určitě vrátíme.

CK Allistra s přispěním E. Novákové