Main Menu

Žáci oboru Cestovní ruch začali školní rok poznáváním Malé Strany. Druhý a třetí ročník měl v úterý 5. 9. za cíl prozkoumat při interaktivní hře zákoutí této turisty obdivované části Prahy. Úkolem bylo  např. najít a nastudovat informace o Lennonově zdi, Werichově vile, podívat se na Pražské Jezulátko, vyhledat nejužší uličku v Praze.


Při prohlídce Kampy  jsme si mohli také prohlédnout panely s fotografiemi o zničující povodni, která Prahu postihla v roce 2002.  Nikdo z žáků už si tuto tragédii nepamatoval, protože jim v té době byly pouze 2 až 3 roky. Po cestě jsme potkávali velké množství turistů. Dokonce několik  jihokorejských párů ve svatebním oblečení, které  se nechávaly  fotit v  malebných koutech Malé Strany.  Znovu jsme si tak připomněli,  jak velký význam má pro cestovní ruch film, který do Prahy především přilákal tyto mladé lidi. /korejský seriál Milenci v Praze/

Poznávací cesta končila u Národopisného muzea v Petřínských sadech,  kde  právě probíhala výstava "Svatba". Ta nás trochu zklamala, nebyla rozsáhlá a ani příliš zajímavá. Park je ale krásný a protože nám i počasí přálo, celá akce se velmi vydařila.

Čtvrtý ročník se na stejnou trasu vydal o den později. Zakončil ji ale už v Sovových Mlýnech na výstavě Manolo Blahníka. Žáci se mohli při komentované prohlídce seznámit s  životem a dílem tohoto  významného návrháře  a obdivovat jeho umělecká díla. Krásné boty, botky a botičky ze současných i historických  filmů, divadelních představení, ale i boty na běžné nošení obdivovaly především dívky. Ale i kluci zde našli inspiraci pro své budoucí přítelkyně. Byl to opravdu krásný umělecký zážitek na začátek školního roku, do hodin nejen  Cestovního ruchu, ale i do Dějin kultury.

Žáci oboru CR s přispěním E. Novákové