Main Menu

Ve středu 11. října pořádala JA žákovská firma třídy CR3 CK  AGIO společně se žáky CR1 svou letošní první akci. Byla to exkurze do města Děčín. Žákyně prvního ročníku  Klára Svobodová zde již několik let provází na zámku a tak jsme se za ní vydali na návštěvu.

Měli jsme krásné počasí, využili jsme služeb ČD /vlak Eurocity do Hamburku měl i wifi/ a navštívili kromě zámku i děčínskou ZOO.  Klára si pro nás připravila zajímavý výklad o zámku, který dříve sloužil dokonce i jako kasárna. Navštívili jsme také překrásné zámecké  zahrady, které právě nyní na podzim hrály všemi barvami. Výhled na město a hlavně řeku Labe byl krásným zážitkem. Děčínská ZOO, ke které jsme museli doslova vyšplhat do obrovského kopce, se nám moc líbila. Byla skoro bez návštěvníků a my se mohli účastnit i krmení symbolu ZOO - medvěda Grizzly.  Líbili se nám samozřejmě i ostatní obyvatelé ZOO - divoké kočky, sovy, papoušci, klokani, levharti, kozorožci, makakové a ostatní. Jedna z nejkrásnějších českých ZOO se věnuje chovu málo známých a ohrožených druhů zvířat.  Zaujal nás i její slogan: U nás zdivočíte i Vy!

Všichni jsme také využili i gastronomické služby města. Někdo se občerstvil na místním tržišti, někdo poseděl v restauraci. Všichni se ale shodli, že v Děčíně se dobře i levně turista nají! Exkurze se všem líbila, vrátili jsem se v pořádku spokojení domů a těšíme se na další akci CK AGIO.

Žáci CR1 a CR3 s přispěním E. Novákové