Main Menu

I v letošním školním roce hostila naše škola studenty z nejrůznějších koutů světa v rámci projektu EDISON. Projekt organizovaný studentskou organizací AISEC proběhl na naší škole již posedmé a stal se pravidelnou součástí výuky.


Letos se nám podařilo pozvat studenty z několika zemí, které jsme v rámci projektu ještě neměli. Týden s námi strávili: Mark Chamanlall (Canada), Zhuoer (Joe) Wang (Australia), Ali IIbrahim (Azerbaijan), Aselya Berdibekova (Kyrgyzstan), Gabriel Fonseca Villalobos (Costa Rica), Corentin GALUDEC (France), Muhammad Sahab Sahar (Indonesia), Roma Mathur (India).

Hlavním cílem projektu je poznání nových zemí, odlišných kultur, omezení předsudků a stereotypů, zdokonalení se v anglickém jazyce a navázání nových kontaktů. Projekt začal již před příjezdem hostů, kdy žáci 1. ročníku vytvořili krásné plakáty.  Celý týden pak zahraniční studenti vyprávěli žákům rozděleným do malých skupin o svých zemích pomocí připravených prezentací, krátkých filmů, diskutovali se žáky o tématech, která je zajímala, a odpovídali na otázky. Žáci si zasoutěžili o suvenýry i sladkosti, zahráli si hry a hlavně celý týden slyšeli a používali angličtinu. Za všechny jedna věta ze závěrečného hodnocení našimi žáky: „I když nám přišlo, že se skoro neučíme, hodně jsme se toho naučili“.

Projektový týden vyvrcholil ve čtvrtek na tzv. global village. Zahraniční studenti si na tuto akci oblékli národní kroje. Žáci měli možnost ochutnat specialitu z Kanady – palačinku s javorovým sirupem, kari z Indie, z každé země něco: kokosové kuličky, špagety s pálivou omáčkou, čínský zelený čaj, sladkosti, oříšky, prohlédnout si suvenýry. Nakonec nechybělo společné focení, výměna kontaktů a nezbývá než se těšit na příští projekt EDISON.