Main Menu

První jarní akcí CK AGIO byla účast na Projektu Planeta Země 3000. Letos nás čekal Myanmar - Divoká cesta do barmské říše. Před začátkem programu jsme všichni obdrželi časopis Koktejl, který je partnerem projektu. A pak už jsme byli vtaženi do vyprávění a zážitků Adama Lelka a jeho kolegů. Dozvěděli jsme se zajímavosti o „pavoučích ženách“, kuriózní gastronomii domorodců, o životě vodních národů i o dalších zajímavostech této zatím nepříliš známé země. Program se nám všem moc líbil, ohodnotili jsme ho známkou 1 a těšíme se na příští rok, na Kolumbii.Druhou akcí byl 23. ročník Veletrhu „JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018“. Soutěžilo 39 týmů z celé České republiky. Každá studentská firma měla svůj prodejní stánek a také možnost v několika minutách představit na podiu před porotou i širokou veřejností svůj podnikatelský záměr, zajímavý produkt i své finance. Vystoupení jednotlivých týmů bylo pro nás hodně inspirativní. Zamysleli jsme se nad tím, zda i my, žáci 2. a 3. ročníku, bychom také dokázali takto vystoupit. Bohužel, bylo by to pro nás velmi těžké a měli bychom určitě obrovskou trému.

Soutěž vyhrála firma SMESH, z.s. z gymnázia v Ostravě. Se svým produktem „Inovované funkční vaky s vonnými pytlíčky určené k cestování a sportu“ pojede reprezentovat Českou republiku na evropské finále. Druhé místo obsadila firma Earec ze SOU Nové Strašecí se společenskou hrou „Pexeso pro uši“. 3. místo patří firmě Chaos ze Sokolova s nápadem výroby bambusových reproduktorů.

A co my? Zúčastníme se aktivně příští rok?

Za CK AGIO Aneta Beranová a Michal Famfulík s přispěním E. Novákové