Main Menu

Dne 25. 4. 2018 jsme společně zavítali do Muzea čokolády, které se nachází v Celetné ulici, blízko Staroměstského náměstí. Ještě před začátkem exkurze jsme využili krátký rozchod a prohlédli si památky města Prahy. V úvodu naší čokoládové prohlídky jsme každý ochutnali originální belgickou pralinku.


Během exkurze jsme si prohlédli různé druhy kakaovníku, seznámili se s historií čokolády a s vývojem jejího zpracování. Měli jsme možnost ochutnat různé druhy čokolády a bylo na nás, kolik si jí dáme. Ochutnávali jsme čokoládu nejen z Belgie, ale i z Costa Ricy a Mexika. V druhé části exkurze jsme zhlédli dokument, který nás provedl celým jejím výrobním procesem, a poté jsme měli možnost vidět na vlastní oči, jak se vyrábí pravé belgické pralinky.

Mistr cukrář nám ukázal nejen suroviny potřebné pro jejich výrobu, ale i to, jak celý proces funguje. Na konec jsme mohli vyrobenou pralinku ochutnat. V závěru exkurze jsme si mohli zakoupit různé sladké suvenýry - od čokolády po marcipán. S plnými břichy jsme exkurzi ukončili a dostali rozchod. 

Výlet se nám celkově velmi líbil, byl zajímavý a poučný. Získané poznatky určitě využijeme v hodinách kulinářství.