Main Menu

Dne 4. záři se žáci oboru CR vydali do Prahy na akci „Roky velkých změn“. Sraz byl už tradičně na Masarykově nádraží. Rozdělili jsme se do skupin a převzali pracovní listy. Čekalo nás zodpovězení 10 otázek a plnění zadaných úkolů. 


Došli jsme k Muzeu hlavního města Prahy, kde byla instalována výstava k 70. výročí srpnových událostí roku 1968. Mnoho otázek v pracovním listě směřovalo právě k této události. Asi nejtěžším úkolem bylo zjistit, kdo nepodepsal tzv. Moskevský protokol. Dnes již známe odpověď. Byl to F. Kriegel, lékař, poslanec a tehdejší předseda Národní fronty.

Na závěr exkurze jsme se přesunuli přes Václavské náměstí před budovu bývalého Československého rozhlasu na Vinohradské třídě. Podívali jsme se na film o okupaci 1968 a připomněli si i rok 1945, kdy zde probíhaly boje o rozhlas.

Odpovědi na otázky týkající se osmiček naší historie budou ohodnoceny v hodinách cestovního ruchu.

Za CK HOBO TOUR, Jakub-Oliver Janíček a Tomáš Pinkava s přispěním E. Novákové