Main Menu

Dne 23. 10. 2018 navštívili studenti z oboru CR přednášku v kině Světozor o Západní Africe od fotografa a cestovatele Tomáše Kubeše. Během dvou hodin jsme se seznámili rovnou s několika zeměmi, jako jsou třeba Senegal, Guinea, Mali, Togo, Benin atd.


Promítání bylo velmi zajímavé, jelikož prezentace byla plná krásných fotek a videí. Pan Kubeš nás zahrnul svými nečekanými až podivnými zážitky, které se mu na cestách staly (jako například, když ho zadrželi ve vězení kvůli nepovolenému fotografování). Dále jsme mohli vidět snímky a videa různých neobvyklých rituálů.

Dozvěděli jsme se, že podle pana Kubeše cestování po Západní Africe může být pro turisty z Evropy trochu drsné. Na konci přednášky to nevypadalo, že by se někdo z diváků jel do Západní Afriky podívat, ale to pravděpodobně kvůli tomu, že nás celou přednášku pan cestovatel tak trochu děsil historkami o znásilňování ve vězení, pohlavních chorobách apod. Možná i lehce přeháněl, ale o tom už se přesvědčíme pouze na vlastní kůži.

Eva Kohoutková, Patricie Rynglová CR2A