Main Menu

Tři listopadové týdny jsme strávili v Německu. Mnichov – krásné město plné lidí, kteří mají jedno společné – všichni jsou ochotni vám pomoci. Pracovali jsme cca tři minuty chůze od hotelu, ve kterém jsme byli ubytovaní. Restaurace Münchner Stubn nás oslovila hned v den příjezdu, kdy jsme zde večeřeli.


Náš první pracovní den byl asi nejnáročnější, ale vše jsme zvládli a brzy jsme si přivykli naší pracovní době. Kluci byli v kuchyni, kde se učili tradiční bavorské speciality. Vyzkoušeli si téměř vše, od přípravy Schweinkrustenbraten, přes pečení preclíků až po přípravu dezertů, jako je například čokoládová pěna.

staz nemecko 2018 2My dívky jsme nafasovaly dirndly, což jsou tradiční kroje, které jsou v restauraci jakýmsi dresscodem. Chvíli nám trvalo pochopit princip fungování objednávkového systému a objednávání přes „telefon“, ale nakonec jsme zvítězily a vše zvládly. I přes to, že jsme občas zazmatkovaly a před donesením jídla hostům jsme zapomněly některé názvy, vše probíhalo hladce a nic jsme nezkazily (nebo nám to nikdo neřekl, což je o něco pravděpodobnější).

Náplň dní byla prostá – 5 dní práce a 2 dny volna. Během volných dní jsme chodili po Mnichově a poznávali krásy tohoto města. Navštívili jsme například zámek Nymphenburg, muzeum BMW, Olympia village a Mnichovskou rezidenci, ve které jsme měli možnost si prohlédnout korunovační klenoty.

Rozhodně to byla dobrá zkušenost. Kolektiv byl skvělý, všichni byli ochotní nám pomoci. Když jsme nebyli schopni pochopit, co se po nás chce, snažili se vše vysvětlit, co nejlépe to šlo. Myslím, že nikdo nelitujeme využití této příležitosti získat zkušenosti ze zahraničí.

staz nemecko 2018 3Do našeho profesního života si kromě zkušeností odneseme i Europass a Praktikumsbestätigung.

Míša, Martina, Michal a Václav