Main Menu

19. března 2019 se naše parta vydala na stáž, konkrétně na Slovensko do Brezna. Pája a Bára byly ubytované v hotelu Partizán a Lukáš s Vojtou na hotelu Bystrá. Díky tomu, že jsme měli k dispozici školní auto, jsme mohli jezdit na výlety, dojíždět za sebou a tak trávit i společné chvíle například hraním stolního fotbálku, šipek nebo kulečníku.


Bára pracovala 2 týdny jako cukrář na hotelové cukrárně, kde se učila dělat palačinky. Na poslední týden si zkusila i práci na place, kde se naučila mnoho nových věcí a poznala skvělý kolektiv. Pája byla celé 3 týdny na place, naučila se prostírat stoly a bez problémů zvládla i větší akce. Práce ji tam vyhovovala a ráda se zdokonalovala ve svých dovednostech. Vojta s Lukášem to měli podobně. Vojta byl na obsluze, kde se učil debaras, prostírání stolů a celkovou komunikaci s lidmi. Lukáš se zdokonaloval v kuchyni přípravou základů do polévek, krájením různých druhů masa.

slovensko2019 2Druhý týden v úterý ráno jsme se všichni společně vydali do aquparku Tatralandia, kde jsme si skvěle užili tobogány, vířivky a mnoho dalšího, co nás zabavilo na celý den. Ten samý týden v neděli jsme se vydali do Escape Room v Brezně, kde jsme řešili různé hlavolamy nebo míchali nápoj lásky. Poslední týden v sobotu jsme si udělali výlet na Chopok, který má neuvěřitelných 2024 m. n. m. Jeli jsme lanovkou až na samý vrchol a podívali se na okolní vesničky. Předposlední den (v pondělí) jsme jeli do Brezna za paní ředitelkou z partnerské školy, kde nás ona a její žáci uvítali milým pohoštěním a předáním certifikátů. Poté jsme navštívili místní pizzerii a šli jsme nakoupit nějaké drobné suvenýry rodičům a známým.

Celou stáž jsme si užili na 100 %, až nás mrzelo, že už musíme pryč. Celý pobyt rychle utekl... - určitě bychom Slovensko navštívili znovu.

Bára, Lukáš, Pája a Vojta