Main Menu

4. března 2019 se naše parta Martina, Tomáše, Vojty a Aliny vydala na stáž, přesněji do Malagy nacházející se ve Španělsku. Celá skupina byla ubytovaná pospolu v útulném bytu s výhledem na moře. Všichni jsme byli při odletu trochu nervózní, ale po pár dnech tato nervozita zcela úplně přešla.


Martin s Alinou pracovali v restauraci La Reserva 12. Martin, jakožto kuchař, se zdokonaloval ve svých již v minulosti získaných dovednostech, jako byla například příprava pokrmů, čištění různých druhů mas a práce s rybami. Alina, která pracovala na place, se naučila novým dovednostem jako rozlévání vín, prostírání, ale i pro ni neznámým slovíčkům, která by mohla později v životě využít. Tomáš a Vojta pracovali v cestovní agentuře, kde se společně učili kancelářské práce V pozdějších dnech se jim poštěstilo dostat se i na výletní plavby s delfíny.

staz spanelsko2019 2Druhý týden ve čtvrtek, přesněji 4. dubna, jsme se společně vydali na Gibraltar, bývalou kolonii, která patří ke Spojeným královstvím a nachází se zhruba dvě hodiny jízdy autem od našeho ubytování. Na tomto výletě jsme viděli opice, jeskyně, krásné vyhlídky, navštívili jsme místní restaurace a obchody a spoustu dalšího. Nadcházející týden v úterý jsme se vydali do Caminito del Rey, horké stezky vytesané do skály, překračovali jsme houpající se mosty 100 metrů nad zemí a viděli spoustu krás přírody. Mimo tyto výlety jsme chodili na pláž do restaurací, hrát beach volejbal a někdo si dokonce zkusil i moře. V blízkosti našeho ubytování se nacházela i místí Včelka zvaná ''Supeco'', tudíž jsme s jídlem žádný problém neměli a po celou dobu pobytu jsme si vařili sami. Všechny naše výlety a akce nám zařizovala naše ''mentorka'' Zuzana, moc milá paní, která se stará o studenty Erasmu ze všech koutů EU.

I když se nám ke konci, jak už to bývá, začalo stýskat po domově, celou stáž jsme si užili, jak jen to šlo, a kdyby se naskytla příležitost, určitě bychom ji absolvovali znovu.

Martin, Tomáš, Vojta a Alina