Main Menu

Dne 14. 5. 2019 pořádala žákovská firma CK HOBO TOUR pro své spolužáky zájezd do Karlových Varů. Pro dopravu jsme si pro nízkou cenu vybrali Flixbus. V Karlových Varech jsme plánovali navštívit známé Muzeum Becherovky, hotel Pupp a hlavně si projít naše nejznámější lázně a nasát lázeňskou atmosféru.

Cesta trvala přes dvě hodiny a do Varů jsme dorazili těsně před plánovanou prohlídkou Becherovky. Film i interaktivní expozice se nám moc líbily, ale zejména nás zaujala část, kde jsme měli možnost degustovat několik druhů becherovky. Samozřejmě jen ti 18letí... Po prohlídce jsme zamířili přes centrum k hotelu Pupp. O historii lázní a místních pamětihodnostech si připravili všichni z CK HOBO TOUR hezký výklad. Než jsme dorazili k nejznámějšímu karlovarskému hotelu, tak jsme cestou ochutnávali některé teplé karlovarské prameny. Zjistili jsme ale, že to tedy není nic pro nás, vůbec nám nechutnaly...

V Puppu se nám věnovala sympatická hlavní recepční Lucie. Ukázala nám dva nejdražší a také nejkrásnější pokoje - Prezidentský a Císařský. Sami jsme si tyto rozlehlé apartmány mohli prohlédnout. Prošli jsme pak hotelem do jídelního a koncertního sálu. Hlavně ten druhý, kde se koná mnoho společenských akcí, nás přímo uchvátil. A paní Lucie velmi zajímavě vyprávěla. Byli jsme moc rádi, že jsme se sem dostali a ta krásná, vyhlášená místa viděli na vlastní oči.

Po návštěvě hotelu jsme měli hodinu rozchod na oběd, nákup suvenýrů a vlastní prohlídku Varů. Akce byla velmi zdařilá, jen to počasí nám moc nepřálo. Ale nevadí. Karlovy Vary jsou krásné a už víme, proč sem každoročně zavítá čím dál více lázeňských hostů i zahraničních turistů.

Za CK HOBO TOUR Jakub Oliver Janíček s přispěním Evy Novákové