Main Menu

Ke konci září jsme se vypravili do Španělska pod dohledem našich vyučujících, paní Smitkové a paní Karaby. Cesta autobusem byla sice dlouhá a náročná, nakonec jsme ale do hotelu Mercury v Santa Susanně dorazili s úsměvem na tváři. Naše první kroky vedly přímo na písečnou pláž, kde jsme strávili spoustu krásných chvil a odnesli si odtud nezapomenutelné zážitky.


V dalších dnech jsme podnikli výpravu vlakem podél pobřeží do hlavní města, které jsme si s chutí prošli. Mimo jiné jsme tu navštívili stadion FC Barcelony, katedrálu Sagrada Familia, a také obchodní dům, z jehož střechy jsme si vychutnali pohled na Barcelonu z výšky. To ale nebyl s překrásnými výhledy konec. Další výlet nás zavedl do ve skalách zapadlého Monseratu a při pohledu z jeho vršku byli všichni ohromeni monumentalitou okolí. Byl tu i den, který celá naše skupina strávila v blízkosti hotelu, neboť o pár ulic dále se konaly místní trhy, kde byla možnost nakoupit vše, na co jsme jen pomysleli, a též jsme tu hojně využívali jak anglický jazyk, tak i španělštinu.

Večery probíhaly v duchu hotelováho programu, takže se nikdo nevyhnul tanci nebo turnaji v kulečníku. Tento zájezd nám byl přínosem. Kromě poznávání nové kultury a zdokonalování jazyků jsme posílili vztahy, jak s ostatními žáky, tak i s učiteli. A už teď se všichni těšíme na další školní akce.

Kačka, Andy a Eliška