Main Menu

A máme to tu zase. Jako každý rok jsme se vydali s naší žákovskou firmou na vyhlášené vánoční trhy do Drážďan. Letos se zúčastnilo opravdu hodně studentů naší školy, a proto jsme se rozhodli rozdělit výlet na dva dny.

V úterý 3. a čtvrtek 5. 12. 2019 jsme se všichni sešli před školou v brzkých ranních hodinách a výlet mohl začít. CK BONNE TOUR prováděla studenty po vánočních Drážďanech. Našimi hlavními organizátory byli prezident firmy Vojta a Evča, jejíž přednášení všechny okouzlilo.

Naše první zastávka byla na hraničním přechodu Petrovice. Po překročení hranic účastníci zájezdu poslouchali výklad o historii Německa, Saska a nejvýznamnějších památkách Drážďan, které jsme cestou míjeli. Po příjezdu na místo určení byli všichni informováni o přesném programu a také o čase odjezdu z Drážďan.

Následovala prohlídka památek s průvodci z CK BONNE TOUR. Mohli jsme vidět například: Zwinger, Hofkirche, Frauenkirche, Yenidze, Semperovu operu a vánoční trhy. O každé památce měl jeden průvodce připravený výklad, který obsahoval zajímavé informace.

Po programu byl rozchod a většina studentů se vydala do známého obchodního řetězce Primark a na vánoční trhy načerpat atmosféru Vánoc.

Bezproblémový odjezd byl v 17:00. Cesta zpátky byla velmi veselá a všichni si ji užili. Příští rok pojedeme určitě znovu!

Za CK BONNE TOUR Patricie Rynglová