Main Menu

Jedeme dál. Do školy se nechodí, ale výuka bude pokračovat přes internet podle rozvrhu. Základem je školní informační systém Bakaláři, který všichni dobře znáte a používáte. Právě sem vám budou učitelé více než dříve vkládat studijní materiály, informace ke studiu a úkoly. Pravidelně choďte do vaší třídní knihy, sledujte, co je nového a hlídejte si termíny odevzdání jednotlivých úkolů. Sledujte také Moodle, který rozšiřuje možnosti systému Bakaláři, a učitelé vám tam mohou dávat studijní materiály k dlouhodobějšímu studiu.


Některé učivo je však složitější, přečtení studijních materiálů nemusí ke správnému pochopení učiva stačit a je zkrátka potřeba vysvětlení od učitele a komunikace v reálném čase. Proto jsme spustili v rámci našeho univerzálního školního účtu všem žákům a učitelům službu Hangouts Meet. Ta umožňuje učitelům velice jednoduše uspořádat videokonferenci, kde vám mohou podrobněji vysvětlit určité učivo nebo odpovědět na vaše dotazy. Videokonference mohou pořádat také žáci mezi sebou například pro společnou přípravu k maturitní zkoušce. Během videokonference můžete s ostatními sdílet svou pracovní plochu nebo jim promítat různé materiály (prezentace, cvičení, příklady apod.) Aplikaci najdete na vaší školní startovní stránce hned vedle Moodlu. Vše funguje na počítači, mobilu i tabletu.

První testovací online schůzka všech učitelů a žáků proběhne v úterý 17.3.2020 od 10h, odkaz pro připojení a další informace najdete v aplikaci Bakaláři na nástěnce školy.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat i další školní komunikační kanály, jako je školní Gmail, aplikace Bakaláři a webové stránky školy, kde se budou objevovat vždy aktuální informace. Držte se;-)