Main Menu

Martin Odstrčilík, žák 4. ročníku, byl oceněn jako Mladý řemeslník 2020. Bohužel v této době nemohlo proběhnout slavnostní předávání ocenění v Senátu ČR. Cílem soutěže je povzbudit zájem mladých lidí o řemesla. Žáci musí kromě dobrých školních výsledků projevit i zájem a zápal pro svůj obor.


K oboru Martin přistupuje s láskou, ale je u něj potřeba vyzdvihnout i jeho skromnost. Martin již ve svém věku dokáže své dovednosti a vědomosti předávat mladším spolužákům. Je proaktivní k vyhledávání informací a zkoušení nových dovedností. Učí se prosazovat se v oboru gastronomie a je hrdý na svou práci, ale také umí být k sobě i sebekritický. Martin je podporován školou, ale také má velkou podporu rodičů.

Od 1. ročníku studia Martin byl ,,comi,, při soutěži Young Chef, přihlížel práci zkušeným odborníkům v gastronomii. Po celou dobu studia má velmi kladné hodnocení z odborného výcviku. V lednu 2019 soutěžil v Brně na Gastro junioru, kde skončil v bronzovém pásmu. V prosinci 2019 skončil ve stříbrném pásmu v soutěži Lázeňský pohárek v Karlových Varech.

Do letošního maturitního ročníku vstoupil velmi úspěšně. V době prázdnin se účastnil soutěže Young Chef 2020 a postoupil do finálového týdne, který probíhal v září. Celkově získal 7. místo. Do finálového týdne postoupil z 5. místa 2. nominačního týdne. Ve finálovém dni byl v týmu soutěžícího, který tým dovedl ke 2. místu v soutěži.

Mgr. Kateřina Závišková

 

 

martin odstrcilik diplom1martin odstrcilik diplom2