Main Menu

V termínu od 27. 3. 2022 do 4. 4. 2022 se 10 nejlepších studentů naší školy zúčastnilo odborné stáže v partnerské škole v Itálii.


V neděli 27. 03. 2022 jsme se společně se dvěma učiteli naší školy vydali na cestu do italského Merana, které jsme si hned první den prošli.


Následující den jsme si prohlédli partnerskou školu Landeshotelfachschule Kaiserhof, kterou nám ukázal samotný ředitel školy. Navštívili jsme nejen teoretické hodiny, ale také odborné hodiny servírování a vaření. Zaujala nás ukázka flambování palačinek. Nechyběla ani jejich ochutnávka.


Naši studenti se pak až do 14:00 hodin zúčastnili praktické výuky a byli nadšeni. Stravování bylo zajištěno spřátelenou školou ve školní jídelně, která ale není jídelnou v českém slova smyslu. Jedná se spíše o luxusní restauraci, kde se v rámci školní praxe studenti školy Landeshotelfachschule Kaiserhof denně střídají na pozicích kuchař a číšník.


V úterý se studenti oboru hotelnictví, gastronomie a kuchař-číšník zapojili do praktické výuky. Studentky cestovního ruchu se vydaly s místními studenty na výlet do místního vinařství a pivovau.


Třetí den našeho pobytu nás opět čekala praxe v odborných předmětech, tentokrát se naši studenti vyměnili. Ti, co byli v kuchyni, šli do obsluhy  a ti, co byli v obsluze, šli do kuchyně. Studentky oboru cestovní ruch v následujících dnech jednotlivým oborům partnerské školy představily svoji prezentaci o naší škole a o České republice.


Ve čtvrtek se dva naši studenti zúčastnili chřestových slavností, kde měli možnost tuto pochoutku ochutnat. Ostatní se účastnili praktické výuky na škole. A ani pátek nebyl výjimkou. Odpoledne jsme pak navštívili muzeum turismu, ve kterém jsme se dozvěděli něco o historii turismu v Rakousku - Uhersku a o současných problémech cestovní ruchu v regionu.


O víkendu jsme si udělali výlet do místního vinařství. Čekala nás komentovaná prohlídka celého areálu a představení jednotlivých druhů zde vyráběných vín. Po prohlídce jsme měli možnost nákupu lokálních vín. Následně jsme se jeli podívat do města Bolzana. Tady byl naším průvodcem pan Agostini, který se zde narodil. Neděle byla ve znamení návštěvy místních jezer obklopených alpskými Dolomity. Večer jsme měli možnost navštívit místní luxusní hotel, kterým nás provedl jeho majitel. Ukázal nám různé druhy pokojů, od standardních až po ten nejluxusnější. Po prohlídce jsme zamířili do malého muzea výrobny vína, kde jsme ochutnali bezinkový drink, sýry a uzeniny typické pro jižní Tyrolsko.


Pondělí 4. 4. pro nás bylo dnem D – pro partnerskou školu jsme připravovali typické české menu: hovězí vývar, svíčkovou na smetaně s karlovarským knedlíkem, buchtičky se šodó. V kuchyni se o perfektní provedení pokrmů pod odborným dohledem šéfkuchaře pana Agostiniho starali Andrea Holičková, Lenka Prskavcová, Týnka Nguyen a Martin Voves. O skvělou obsluhu VIP stolu se postarali Alexis Kimbembe, Markéta Žofková, Linda Ištvániková, Tomáš Martínek a Týnka Ngyuen. O zábavu u stolu se starali pan Vacek a studentky Michaela Chámová a Anastasiia Drapaliuk. Jejich úkolem bylo představit servírované pokrmy a české víno.


Domů jsme se vraceli plni dojmů, nových zkušeností a s pocitem, že jsme naší škole neudělali ostudu. Kéž by takových akcí bylo během školního roku více!


Alexis Kimbembe, Markéta Žofková s přispěním Ing. Ondry Vacka