Main Menu

Dne 23.3. 2022 se konal již 12. ročník mezinárodní soutěže Mladý průvodce pro studenty v oblasti cestovního ruchu. Žáci ze 14 středních škol z Česka a Slovenska letos soutěžili se svými prezentacemi na téma „Místa, která nechcete minout“. Jejich úkolem bylo vytvořit nabídku pětidenního poznávacího zájezdu pro zahraniční klienty. Program zájezdu měl představit zajímavé lokality země, odkud dvojčlenné týmy pochází. Hodnotila se nápaditost a originalita při sestavování trasy, atraktivita programu zájezdu, skladba a struktura nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli taktéž obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

Z naší školy jely prezentovat žákyně z CR2.A, Natálie Bednářová a Aneta Doležalová. Soutěž svými slovy popisují žákyně takto: „Jedinečný zážitek, jenž nám v první řade přinesl jednoznačně zkušenost. Přinesl nám ale také možnost vyzkoušet si, jaké to je stát před opravdovou porotou a nechat tak slovy odborníky hodnotit naši práci. S sebou jsme si odvezly překonanou trému a také celkové 5. místo z 14 párů a drobné dárky od sponzorů akce. Máme radost, že jsme si dokázaly vybojovat hezké 5. místo i přes značnou konkurenci. “

Ing. Ondřej Vacek, Natálie Bednářová a Aneta Doležalová