Main Menu

V roce 1996 obsluhovali žáci naší školy na slavnostní večeři ve Španělském sále Pražského hradu při návštěvě královny Alžběty II. Připomenout tuto událost si můžete z vyprávění bývalých studentů v tomto článku.


Vedení Střední školy hotelnictví a gastronomie SČMSD v Praze 9 Klánovicích velice potěšily vzpomínky bývalého žáka školy Ondřeje Hanuše. Nejen hotel Hoffmeister, který tehdy tuto akci na Pražském hradě zajišťoval, ale i z denního tisku je známo, že Její Veličenstvo anglická královna byla ubytována v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě. Tam zajišťoval péči a její nerušený pobyt a snažil se vyčíst všechna nevyřčená přání restaurant Pod Křídlem – Gastro Vyšehrad 2000, který měl na starosti nejen tuto rezidenci, ale také páteční „malé občerstvení a číší vína“ v Betlémské kapli.


Na zajištění obsluhy se podíleli vedle profesionálů také naši žáci. Je příjemné vyslechnout i rozpačité vyprávění dívek, které se v prostorách Lichtenštejnského paláce bezprostředně neustále setkávaly tváří tvář s královnou. A chvíli nedokázaly vůbec pochopit, že je to opravdu možné, že ta milá paní v růžových a modrých šatech, které podávají sklenku džusu a která se na ně usmívá, je opravdu Jejím Veličenstvem anglickou královnou. Šest dalších žáků se podílelo na výpomoci při obsluze prince Philipa, který 28. 3. 1996 navštívil Kutnou Horu. Pan Martin Hoffmeister říká: „Musíme vyzvednout především naše mladé spolupracovníky z Klánovic. I tentokrát, kdy jsme vystupovali společně jako velký sbor, se nám všechno zdařilo. A o to konečně šlo. Tak jako každý žák, tak i škola obdržela Pamětní list.

PaedDr. Václav Šmíd