Main Menu

Dne 13. 3. 2023 se uskutečnil výlet do Terezína a Mělníka, který byl organizován naší studentskou firmou CK Klavia. Tohoto výletu se zúčastnilo 50 studentů. Akci zajišťovali 3 průvodci (Matúš Částka, Alexandru Dascal, Mikuláš Bílek) a 2 učitelé (Alena Pušová, Ondřej Vacek).

Odbila osmá hodina, řidič Alexandr šlápl na plyn, a po hodinové jízdě jsme se ocitli v Ústeckém kraji, konkrétně v Malé Pevnosti Terezín. Komentovaná prohlídka nám nabídla mnoho nových poznatků a obohacující zážitek. Studenti si tak mohli představit, jak krutá byla doba během 2. světové války. Po dvouhodinové prohlídce Malé Pevnosti, která zahrnovala i muzeum a kino, jsme nasedli zpět do autobusu a vyrazili směr Mělník.

První věc, kterou jsme měli naplánovanou v Mělníce, byl rozchod na oběd, který trval cca dvě hodiny. Jeho cílem bylo naplnit žaludky studentů a doplnit energii na zbytek výletu. Po úspěšném znovushledání se spokojenými studenty jsme se vydali na druhou, hlavní část zastávky v Mělníce, a to byla vyhlídka na soutok Labe a Vltavy spojená s mělnickým zámkem.

Po prohlídce jsme se s dobrou náladou odebrali do našeho krásného, pohodlného autobusu, který nás bezpečně odvezl do místa, kde náš výlet začal i končil, a to před naši školu.

I když nám počasí vždy nepřálo, tak díky skvělé práci průvodců byl výlet nakonec velice vydařený.

Matúš Částka a Alexandru Dascal, CR3A