Main Menu

Dne 10. 5. 2023 pořádalo Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, ŽATEC, s.r.o. společně s Českou barmanskou asociací soutěž Xlll. ročník ŽATECKÝ CUP 2023.


Naše škola se zúčastnila ve dvou kategoriích. První Junior Cocktail Competition, kde nás reprezentovala Markéta Žofková z 3. ročníku oboru hotelnictví. V kategorii nápoje znělo zadání: Fancy Cocktail s použitím žateckého piva. Markéta si připravila krásný drink s názvem Golden Kids a nejen, že získala diplom za nejlepší techniku, ale hlavně vyhrála 1. místo v této soutěži a přivezla zlatý pohár. Naše škola je na ni velmi pyšná a doufáme, že nás bude reprezentovat dále.

V druhé kategorii Junior Mistr kávy nás reprezentoval žák Alexis Kimbembe, také z 3. ročníku oboru hotelnictví. Tato soutěž se skládala ze dvou částí. Alexis  měl seřídit mlýnek, uvařit 2 espressa a připravit 2 volné nápoje „ŽaThéc offee“, které musely obsahovat Monin  Liqueur „Thé Earl Grey“. Alexis si vedl velmi profesionálně, jeho ladná příprava a vystupování se porotě líbilo a umístil se na krásném 7. místě.

soutez zatec2soutez zatec3

 

Děkujeme moc našim žákům za jejich účast, za jejich volný čas, který věnovali přípravě a těšíme se na další soutěže, v kterých nás budou reprezentovat.

Také musíme poděkovat vyučujícím, Mgr. Petře Nečasové a Elišce Luňákové, které je na tuto soutěž připravily.

Tým soutěžících a učitelů