Na začátku roku 2014 jsme v přízemí hlavní budovy školy otevřeli novou odbornou učebnu – školní kavárnu. Výuka v naší škole se stále více orientuje na skutečnou přípravu žáků pro praxi oproti teoretickému povídání. Naši žáci se v nové školní kavárně stanou skutečnými číšníky a provozními vedoucími se vším všudy.

 

 

Díky modernímu pokladnímu systému Fusion s dotykovým ovládáním se naučí zvládat nejen běžný provoz a obsluhu číšnické pokladny, denní uzávěrku, ale i provádět pravidelné naskladnění zboží, tvorbu receptur a orientovat se v tvorbě cen a manažerských statistikách.

 

Firma Nutamo nám pro školní kavárnu zapůjčila kávovar, ve kterém připravujeme kávu Bristot. Firma také naše žáky školila v přípravě kávy a nadále bude s žáky provádět baristické cvičení, aby se v přípravě stále více zdokonalovali. Na začátku je sortiment káv omezen a postupně jej budeme rozšiřovat. Sortiment kavárny se skládá s kávy, čaje, nealkoholických nápojů, cukrovinek a sladkého pečiva. Žáci sami přicházejí s nápady jak sortiment rozšířit, aby jejich kavárna byla lepší.

 

Systém školní kavárny umožňuje k obsluze používat i mobilní technologie jako jsou tablety, PDA nebo mobilní telefony a v současné době připravujeme i cvičný platební terminál. Žáci se naučí také vytvářet pro svou kavárnu jídelní a nápojové lístky a umístit je na vlastní internetové stránky.

 

S pokladním systémem Fusion, který žáci ve školní kavárně obsluhují, se předtím seznámili v rámci předmětu Praxe, kde se kromě gastronomických systémů učíme pracovat i v dalších programech běžně používaných v hotelnictví a cestovním ruchu. V hotelovém systému Micros Fidelio Front Office, který je používán ve stovkách hotelů po celém světě, si každý rok postavíme vlastní virtuální hotel. V tom se potom na několik týdnů staneme recepčními, manažery i hosty, abychom si prakticky nasimulovali a procvičili skutečný hotelový provoz. Pro oblast cestovního ruchu letošní rok nově zařazujeme do výuky také online aplikační systém Stovka, který se stará o fungování mnoha českých cestovních kanceláří.

 

Díky loni spuštěnému projektu Učebna Online mají žáci jedinečnou možnost přistupovat k těmto a mnoha dalším programům vyučovaných v naší škole nejen ze školní počítačové učebny několik hodin týdně, ale prakticky kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím svého notebooku, tabletu nebo i mobilního telefonu s přístupem na internet.

 

Otevírací doba:

Po - Čt: 7.45 - 11.50; 12.20 - 13.45
Pá: 7.45. - 11.50

 

Nabídkový list:

 …

 

Školní kavárna je pro Vás otevřena každý všední den mimo školní prázdniny. Těšíme se na Vaši návštěvu.