Barista Přímka CUP 2024 – junior

Barista Přímka CUP 2024 – junior

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili naší oblíbené baristické soutěže na SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě. Tentokrát bylo zadání následovné: během časového limitu připravit 2 espressa, 2 cappuccina a 2 volné nápoje, které musely být připraveny alternativní přípravou kávy a mohly obsahovat alkohol.

Jako zástupci školy vyrazili soutěžit Alexis Kimbembe ze 4. ročníku oboru Hotelnictví, Hana Bürgerová a Šimon Samuel Krajský z 2. ročníku oboru Hotelnictví. Soutěže se zúčastnilo 15 soutěžících z různých škol republiky a vyhlašováno bylo 1. – 6. místo.

Šimon se se svým krásným nápojem, který byl kombinací PiñaColady a překapávané kávy, umístil těsně pod příčkou vyhlášených a to na 7. místě. Alexis se na své poslední školní soutěži se svým nápojem z překapávané kávy a čerstvých grepů umístil na vyhlašovaném 5. místě. Tím bych mu chtěla moc poděkovat za to, jak po celou dobu svých studií se mnou reprezentoval školu na baristických soutěžích. Největším překvapením byla Hana, která se svou flambovanou irskou kávou obsadila 3. místo a přivezla pohár ze soutěže.

Děkuji našim žákům za skvělou reprezentaci školy, za jejich úsilí, snahu a volný čas, který do toho dávají, a těším se na další soutěže, které budeme spolu absolvovat.

Eliška Luňáková, pedagog