Soutěž Gastro Poděbrady 2024

Letos jsme se opět zúčastnili 15. ročníku soutěže Gastro Poděbrady 2024 s tématem Krása ledu. Vyrazili jsme v hojném počtu ve všech kategoriích.

1. ročník soutěže kuchařských dovedností

Dne 4. dubna se naši studenti utkali s dalšími kuchaři ve Žďáru nad Sázavou, kde se uskutečnil 1. ročník kuchařských dovedností.  Soutěž byla určena žákům 2. ročníku gastronomických oborů, a to pouze ze škol spadajících pod SČMSD. Naši školu reprezentovali Filip Špaňhel a Martin Hnízdil, oba ze třídy GS2A. 

Odborná stáž v Itálii

Ve dnech 17. 3. - 23. 3. 2024 se konala odborná stáž na naší partnerské škole Kaiserhoff, která se nachází v kouzelném lázeňském městečku Merano na severu Itálie.

YOUNG CHEF 2024 - Soutěž kuchařských dovedností

Naši studenti se opět zúčastnili soutěže určené pro mladé kuchařské talenty, tentokrát v náročné soutěži pořádané akademií Kulinářské umění. Soutěž proběhla v Gastrostudiu Groseto v Průhonicích.

Barista Přímka CUP 2024 – junior

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili naší oblíbené baristické soutěže na SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě. Tentokrát bylo zadání následovné: během časového limitu připravit 2 espressa, 2 cappuccina a 2 volné nápoje, které musely být připraveny alternativní přípravou kávy a mohly obsahovat alkohol.

Slavnostní večeře v Senátu Parlamentu České republiky

Dne 28. 2. 2024 proběhla Gala večeře u příležitosti Summitu předsedů parlamentů zemí Visegrádské skupiny a Ukrajiny pořádaná předsedou Senátu Parlamentu České republiky J. E. panem Milošem Vystrčilem.