Odborná stáž v Itálii

Odborná stáž v Itálii

Ve dnech 17. 3. - 23. 3. 2024 se konala odborná stáž na naší partnerské škole Kaiserhoff, která se nachází v kouzelném lázeňském městečku Merano na severu Itálie.

Přihlásit se mohli studenti ze všech oborů jakéhokoliv ročníku. Studenti, kteří získali plný počet bodů a následně reprezentovali naši školu v Itálii, byli: Eliška Novotná (CR2), Anežka Vácová (NA1), Nelli Kořínková (CR3), Marie Růžičková (GS2), Matěj Kohout (HT3) a Šimon Král (CR1). 

Ve všední dny se naši studenti zapojili do běžné výuky, která probíhala ve dvou ze tří školních restaurací. Zde se mohli naučit, jak správně flambovat, připravit restauraci před příchodem hostů, jak správně obsluhovat nebo měli možnost si připravit svůj vlastní alkoholický nápoj pod dozorem vyučujícího. V odpoledních hodinách byl pro naše studenty připravený program. V pondělí je čekala exkurze do místního vinařství s degustací tří vín. V úterý měli sami možnosti si prohlédnout město Merano a ochutnat zdejší vyhlášenou zmrzlinu. Ve středu se vydali do jablečných sadů. Ve čtvrtek jim byla doporučena procházka okolo nedalekého jezera. A v pátek se jeli podívat do města Bolzano.

Naši studenti v průběhu stáže získali nové zkušenosti, porovnali naši školu s tou v Itálii a především poznali nová místa!

Doufáme, že se příští rok zapojíte do tohoto projektu i Vy! 

Napsaly studentky Cestovního ruchu Eliška Novotná a Nelli Kořínková